Gdy niedawno Fantasy Flight Games zdobyło licencje na wydawanie gier ze świata gwiezdnych wojen można było postawić brylanty przeciw orzechom, że wkrótce będzie można obserwować wysyp gier z charakterystycznym logo. Obecnie prowadzone są testy RPG a już na czwarty kwartał tego roku zapowiedziane zostało wydanie karcianki.

Karcianka Star Wars? To już kiedyś było? Oczywiście, że było ale teraz FFG postanowiło zrobić to ponownie w formacie LCG.

Zawsze miałem sentyment do karcianek i gdy w ostatni weekend Jacek przyniósł kilka talii MtG to klubu zaświeciły mi się oczy. Grałem akurat w Brassa i nie było szans na pogodzenie tych dwóch gier. Ale przypomniałem sobie o leżących gdzieś w głębi szafy stertach kart do GoT. Pomyślałem również o BB, którym miałem postarać się zarazić parę osób. A dziś kolejna wiadomość. Znana jest data karcianki w uniwersum gwiezdnych wojen. Kuszące…

A na chłodno? Focus tokens zamiast tapowania, bo zatapować można raz a żetonów położyć więcej. Przed bitwą walka o inicjatywę, czyli teoretycznie żadna karta nie jest bezwartościowym zapychaczem ręki. Budowanie talii nie przez wybieranie konkretnych kart ale poprzez wybieranie sześciokartowych tematycznie połączonych zestawów.

Czy to się sprawdzi? Czy może wystarczy tylko logo Star Wars? Czy właśnie będziemy świadkami rewolucji w karciankach? Zobaczymy, miejmy nadzieję, jeszcze w tym roku.

Tu można przeczytać więcej szczegółów:
http://www.fantasyflightgames.com/edge_minisite_sec.asp?eidm=175&esem=1
http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=3529

Jeszcze informacja z naszego, bardziej przyziemnego, ogródka. Od września zmieniają sie godziny niedzielnych spotkań na 11-17. Daje to duże szanse, że od tej pory niedzielne spotkania będą sie odbywały co tydzień. Po szczegóły zapraszamy jak zwykle na forum.

Leon

Reklamy